Subjekt pro posuzování

(dále jen SPB) je nestrannou a nezávislou organizační složkou DVI začleněnou přímo do úseku představenstva společnosti. Jeho činnost spočívá především v posuzování bezpečnosti významných změn předpisů provozních a organizačních vydávaných dopravci, (provozovateli drah) pro provoz a řízení drážní dopravy a jejich částí, tj. především předpisů a interních norem pro provozování dráhy a drážní dopravy, předpisů pro hlášení a šetření mimořádných událostí, předpisů pro přepravu nebezpečných látek dle řádu RID, předpisů pro provozování drážních vozidel (vyjma předpisů pro údržbu) a předpisů o odborné způsobilosti osob při provozování dráhy a drážní dopravy.

Drážní úřad tak v souladu s evropskou legislativou má od 2. května 2018 možnost vyžadovat posouzení výše uvedených předpisů a jejich změn nezávislým subjektem. DVI potom získáním uznání SPB rozšířil své produktové portfolio i do legislativní oblasti a pochopitelně i posílil svou odbornou reputaci.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.