Nasbírali jste plný počet, tedy všech 12 bodů a patříte k tzv. vybodovaným řidičům? Nebo vám odebrali řidičské oprávnění a dostali jste zákaz řízení? Chcete si zažádat o vrácení řidičského průkazu?  Pak se na vás vztahuje povinnost absolvovat dopravně psychologické vyšetření dle zákona č. 361/2000 Sb. (o provozu na pozemních komunikacích) .

Dopravně psychologické vyšetření je ze zákona povinné pro

a) řidiče, kteří dosáhli celkového počtu 12 bodů

b) řidiče se zákazem činnosti (řízení)

  • po jakémkoliv zákazu řízení motorových vozidel v rámci trestního řízení (soud) 
  • po zákazu činnosti, který byl uložen ve správním řízení nejméně na 6 měsíců - jedná se o výměru uloženou v rozhodnutí, nikoli délku fakticky vykonaného zákazu (obecní úřad obce s rozšířenou působností)

c) řidiče "v podmínce"    

  • při závazku zdržet se řízení motorových vozidel v rámci podmíněného odložení podání návrhu na potrestání nebo v rámci podmíněného zastavení trestního stíhání
  • pro ty, kteří byli lékařem doporučeni k vyšetření za účelem ověření způsobilosti řídit motorové vozidlo

Podle novely zákona č. 361/2000 Sb., § 87a, může dopravně psychologické vyšetření provádět pouze psycholog akreditovaný Ministerstvem dopravy. Dopravně psychologické posudky vydané jinými psychology jsou neplatné.

Naše společnost, Dopravní vzdělávací institut a.s., disponuje tradicí vzdělávací firmy v zázemí mateřské společnosti České Dráhy, a.s. Naši psychologové jsou akreditovaní odborníci s praxí v dopravním sektoru, pracující s moderními diagnostickými metodami a přístroji. Vedle odbornosti nabízíme také vstřícný přístup, respektující individuální potřeby našich klientů.

Doba vyšetření je 2-4 hodiny

Výsledky obdržíte ihned po skončení vyšetření

Cena za vyšetření 2 100 Kč včetně DPH.

Kontakt - Centrum psychologických služeb

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.